Abracon Corporation AIAC-2712C-22N0J-T
AIAC-2712C-22N0J-T picture photo
Mfg. Part Number
AIAC-2712C-22N0J-T
Brief Description
FIXED IND 22NH 3A 5 MOHM SMD
Datasheet Download
AIAC-2712C-22N0J-T.pdf
Availability of AIAC-2712C-22N0J-T
QUANTITY
AIAC-2712C-22N0J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AIAC-2712C-22N0J-T
Internal Part NumberEIS-AIAC-2712C-22N0J-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAIAC-2712C.pdfAIAC-2712C.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAIAC-2712C
Material - CoreAir
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating3A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.098" W (6.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIAC-2712C-22N0J-T
Related LinksAIAC-2712, AIAC-2712C-22N0J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIAC-2712C-22N0J-T Details Description
Related parts for AIAC-2712C-22N0J-T
CONN TERM BLCK PCB 10.16MM 8POS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TRANSF GATE DRIVE 264UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 136-162MHZ BNX datasheet.pdf
SURFACE CONDITION DISC TS 4" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 16A 125V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 6W datasheet.pdf
HK-UP WR MPPE 24AWG BLACK 500' datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf