Abracon Corporation AIAP-01-3R3K-T
AIAP-01-3R3K-T picture photo
Mfg. Part Number
AIAP-01-3R3K-T
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.9A 54 MOHM TH
Datasheet Download
AIAP-01-3R3K-T.pdf
Availability of AIAP-01-3R3K-T
QUANTITY
AIAP-01-3R3K-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AIAP-01-3R3K-T
Internal Part NumberEIS-AIAP-01-3R3K-T
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating1.9A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)54 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant110MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.360" L (3.30mm x 9.14mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIAP-01-3R3K-T
Related LinksAIAP-01, AIAP-01-3R3K-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIAP-01-3R3K-T Details Description
Related parts for AIAP-01-3R3K-T
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8SMD datasheet.pdf
IC XDCP DUAL AUD 32T 33K 14TSSOP datasheet.pdf
TPCM FSF52,05,A0 9" X 9" datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 5A 5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 1% 30W datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 128MA 10.9 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS 0.4MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
MKP 1.5UF 5% 1600VDC DRAWING T5 datasheet.pdf
CAP POLY 47UF 20% 25V T/H datasheet.pdf