Amphenol Industrial AIB2-20-24SC
AIB2-20-24SC picture photo
Mfg. Part Number
AIB2-20-24SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 4C 2#8 2#16 SKT RECP BOX
Datasheet Download
AIB2-20-24SC.pdf
Availability of AIB2-20-24SC
QUANTITY
AIB2-20-24SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB2-20-24SC
Internal Part NumberEIS-AIB2-20-24SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB2-20-24SC
Related LinksAIB2-2, AIB2-20-24SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB2-20-24SC Details Description
Related parts for AIB2-20-24SC
RES SMD 510 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
ROUTER WIRELESS EV-DO DUAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS SNGL SMD datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
DSUB 9 M SOD G50 GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 30W 3.3V OUTPUT DI datasheet.pdf