Panasonic Electronic Components EEE-TKV681UAM
EEE-TKV681UAM picture photo
Mfg. Part Number
EEE-TKV681UAM
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
EEE-TKV681UAM.pdf
Availability of EEE-TKV681UAM
QUANTITY
EEE-TKV681UAM Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-TKV681UAM
Internal Part NumberEIS-EEE-TKV681UAM
Standard Package125
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)80 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current825mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
Surface Mount Land Size0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-TKV681UAM
Related LinksEEE-TK, EEE-TKV681UAM Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-TKV681UAM Details Description
Related parts for EEE-TKV681UAM
FIXED IND 15UH 2.15A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5.5A DPAK datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 16POS SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 600MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.81K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP MP X1 .1UF 480VAC 20% datasheet.pdf