Amphenol Industrial AIB6-20-29SWC
AIB6-20-29SWC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6-20-29SWC
Brief Description
GT 17C 17#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6-20-29SWC.pdf
Availability of AIB6-20-29SWC
QUANTITY
AIB6-20-29SWC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6-20-29SWC
Internal Part NumberEIS-AIB6-20-29SWC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6-20-29SWC
Related LinksAIB6-2, AIB6-20-29SWC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6-20-29SWC Details Description
Related parts for AIB6-20-29SWC
DIODE GEN PURP 800V 20A D2PAK datasheet.pdf
IC FPGA 448 I/O 560MBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 64POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1/2W 6.2K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 650V TO247 datasheet.pdf