Amphenol Industrial AIB6CGMSR-20-27PS
AIB6CGMSR-20-27PS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6CGMSR-20-27PS
Brief Description
GT 14C 14#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6CGMSR-20-27PS.pdf
Availability of AIB6CGMSR-20-27PS
QUANTITY
AIB6CGMSR-20-27PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6CGMSR-20-27PS
Internal Part NumberEIS-AIB6CGMSR-20-27PS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6CGMSR-20-27PS
Related LinksAIB6CGMS, AIB6CGMSR-20-27PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6CGMSR-20-27PS Details Description
Related parts for AIB6CGMSR-20-27PS
BOX ABS BLACK 5.12"L X 2.56"W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 200POS .050" SMD datasheet.pdf
VARISTOR 216V 800A DISC 7MM datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 48"L X 36"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 20A 22 MOHM SMD datasheet.pdf