Amphenol Industrial AIB6CGMSS4-16S-1PS
AIB6CGMSS4-16S-1PS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6CGMSS4-16S-1PS
Brief Description
GT 7C 7#16S PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6CGMSS4-16S-1PS.pdf
Availability of AIB6CGMSS4-16S-1PS
QUANTITY
AIB6CGMSS4-16S-1PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6CGMSS4-16S-1PS
Internal Part NumberEIS-AIB6CGMSS4-16S-1PS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6CGMSS4-16S-1PS
Related LinksAIB6CGMSS, AIB6CGMSS4-16S-1PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6CGMSS4-16S-1PS Details Description
Related parts for AIB6CGMSS4-16S-1PS
IDC CABLE - CKR34G/AE34G/X datasheet.pdf
TYPE B SHROUD, 133 POS datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 1.235A 80 MOHM datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
TRANSDUCER 0.5-4.5VDC 500PSI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.5V 0.15A 8MLF datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf