Vishay/Vitramon CDR32BP910BJZPAT
CDR32BP910BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP910BJZPAT
Brief Description
CAP CER 91PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP910BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP910BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP910BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP910BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP910BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP910BJZPAT
Related LinksCDR32BP9, CDR32BP910BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP910BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP910BJZPAT
IC 12-BIT QUAD SERIAL D/A 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 0.5% 1/8W 0603 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 6.1MM datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 8" 2S CRS datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf