Amphenol Industrial AIB6FA10SL-4SC
AIB6FA10SL-4SC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FA10SL-4SC
Brief Description
GT 2C 2#16S SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6FA10SL-4SC.pdf
Availability of AIB6FA10SL-4SC
QUANTITY
AIB6FA10SL-4SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FA10SL-4SC
Internal Part NumberEIS-AIB6FA10SL-4SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FA10SL-4SC
Related LinksAIB6FA1, AIB6FA10SL-4SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FA10SL-4SC Details Description
Related parts for AIB6FA10SL-4SC
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN 610NM ORN .250" datasheet.pdf
DIE CUT OFF FRONT datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR .100 GOLD datasheet.pdf