Amphenol Industrial AIB6FA16-10PC-B30
AIB6FA16-10PC-B30 picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FA16-10PC-B30
Brief Description
GT 3C 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6FA16-10PC-B30.pdf
Availability of AIB6FA16-10PC-B30
QUANTITY
AIB6FA16-10PC-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FA16-10PC-B30
Internal Part NumberEIS-AIB6FA16-10PC-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FA16-10PC-B30
Related LinksAIB6FA16, AIB6FA16-10PC-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FA16-10PC-B30 Details Description
Related parts for AIB6FA16-10PC-B30
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN RECEPT D-SUB 15POS W/C-NUTS datasheet.pdf
IC ATM/IP INTERWORKING BGA-388 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3-ST OCTAL 20SO datasheet.pdf
CONN MALE 3POS INLINE MNT R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 20MA SOT89-3 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
TERMINAL MARKERS KSW2.510/5.081 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 360MA SOT323 datasheet.pdf