Amphenol Industrial AIB6FA40-5S0-LG
AIB6FA40-5S0-LG picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FA40-5S0-LG
Brief Description
GT 5C 5#0# SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6FA40-5S0-LG.pdf
Availability of AIB6FA40-5S0-LG
QUANTITY
AIB6FA40-5S0-LG Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FA40-5S0-LG
Internal Part NumberEIS-AIB6FA40-5S0-LG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FA40-5S0-LG
Related LinksAIB6FA4, AIB6FA40-5S0-LG Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FA40-5S0-LG Details Description
Related parts for AIB6FA40-5S0-LG
CONN EDGECARD 20POS DIP 1MM SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT 10GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 6.48MM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 13A/30A 8-PQFN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SPI/SRL 8-SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 2.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 3PDT 8A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
1016 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0036UF RADIAL datasheet.pdf