Amphenol Industrial AIB6FC18-12PS
AIB6FC18-12PS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FC18-12PS
Brief Description
GT 6C 6#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6FC18-12PS.pdf
Availability of AIB6FC18-12PS
QUANTITY
AIB6FC18-12PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FC18-12PS
Internal Part NumberEIS-AIB6FC18-12PS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FC18-12PS
Related LinksAIB6FC, AIB6FC18-12PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FC18-12PS Details Description
Related parts for AIB6FC18-12PS
CONN HEADER .100 SNGL STR 2POS datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN MEDICAL INLET 15A datasheet.pdf
DF11 .A324L100C0.0012.01 10A datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR MFP10S datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf