Amphenol Industrial AIB6FC28-79PC
AIB6FC28-79PC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FC28-79PC
Brief Description
GT 16C 7#8 9#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6FC28-79PC.pdf
Availability of AIB6FC28-79PC
QUANTITY
AIB6FC28-79PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FC28-79PC
Internal Part NumberEIS-AIB6FC28-79PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FC28-79PC
Related LinksAIB6FC, AIB6FC28-79PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FC28-79PC Details Description
Related parts for AIB6FC28-79PC
RES SMD 9.31KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC LIU/FRAMER TI/E1/J1 SGL 128LQ datasheet.pdf
SEAL PLUG SETTING TOOL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf