Amphenol Industrial AIB6LA36-14SS
AIB6LA36-14SS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6LA36-14SS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 16C 5#8 5#12 6#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6LA36-14SS.pdf
Availability of AIB6LA36-14SS
QUANTITY
AIB6LA36-14SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6LA36-14SS
Internal Part NumberEIS-AIB6LA36-14SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6LA36-14SS
Related LinksAIB6LA, AIB6LA36-14SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6LA36-14SS Details Description
Related parts for AIB6LA36-14SS
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN SR FEMALE 3POS BROWN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
MS2,049,10,10,15,15,22,W8 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 26AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
SCD 3.81/22/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf