Amphenol Industrial AIB6UHST4-20-15PC
AIB6UHST4-20-15PC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6UHST4-20-15PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 7C 7#12 PIN PLUG
Datasheet Download
AIB6UHST4-20-15PC.pdf
Availability of AIB6UHST4-20-15PC
QUANTITY
AIB6UHST4-20-15PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6UHST4-20-15PC
Internal Part NumberEIS-AIB6UHST4-20-15PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6UHST4-20-15PC
Related LinksAIB6UHST, AIB6UHST4-20-15PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6UHST4-20-15PC Details Description
Related parts for AIB6UHST4-20-15PC
RES SMD 510 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ICL 1 OHM 20% 16A 21MM datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP THIN FILM 10PF 10V 0402 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 13 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.5A SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf