Amphenol Industrial AIB6USB3-18-12SC
AIB6USB3-18-12SC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6USB3-18-12SC
Brief Description
GT 6C 6#12 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6USB3-18-12SC.pdf
Availability of AIB6USB3-18-12SC
QUANTITY
AIB6USB3-18-12SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6USB3-18-12SC
Internal Part NumberEIS-AIB6USB3-18-12SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6USB3-18-12SC
Related LinksAIB6USB3, AIB6USB3-18-12SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6USB3-18-12SC Details Description
Related parts for AIB6USB3-18-12SC
FIXED IND 560UH 48MA 46 OHM TH datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16SKT SLD CUP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 2.67MM datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 32VDC BLADE 10PC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
STD SAPR042F1220KSA datasheet.pdf
FERRULE, COAX datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 200A 3TOWER datasheet.pdf