Amphenol Industrial AIBC2-18-10SS
AIBC2-18-10SS picture photo
Mfg. Part Number
AIBC2-18-10SS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 4C 4#12 SKT RECP BOX
Datasheet Download
AIBC2-18-10SS.pdf
Availability of AIBC2-18-10SS
QUANTITY
AIBC2-18-10SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC2-18-10SS
Internal Part NumberEIS-AIBC2-18-10SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC2-18-10SS
Related LinksAIBC2-, AIBC2-18-10SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC2-18-10SS Details Description
Related parts for AIBC2-18-10SS
IC EEPROM 2KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 51PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC DO204AC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 26POS datasheet.pdf
FUSE BLOCK BOLT DOWN 80V datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf
CONICAL 1.00MM (0.04) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf