Amphenol Industrial AIBC2-24-28SS
AIBC2-24-28SS picture photo
Mfg. Part Number
AIBC2-24-28SS
Brief Description
ACB 24C 24#16 SKT RECP BOX
Datasheet Download
AIBC2-24-28SS.pdf
Availability of AIBC2-24-28SS
QUANTITY
AIBC2-24-28SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC2-24-28SS
Internal Part NumberEIS-AIBC2-24-28SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC2-24-28SS
Related LinksAIBC2-, AIBC2-24-28SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC2-24-28SS Details Description
Related parts for AIBC2-24-28SS
MOSFET N-CH 60V 17A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CABLE M12 FML 8POS TO M12 FML datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 777K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf