Amphenol Industrial AIBC30-14S-2SXC-B30
AIBC30-14S-2SXC-B30 picture photo
Mfg. Part Number
AIBC30-14S-2SXC-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACAB 4C 4#16S SKT RECP WALL
Datasheet Download
AIBC30-14S-2SXC-B30.pdf
Availability of AIBC30-14S-2SXC-B30
QUANTITY
AIBC30-14S-2SXC-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC30-14S-2SXC-B30
Internal Part NumberEIS-AIBC30-14S-2SXC-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC30-14S-2SXC-B30
Related LinksAIBC30-14, AIBC30-14S-2SXC-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC30-14S-2SXC-B30 Details Description
Related parts for AIBC30-14S-2SXC-B30
IC REG LDO 5V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 02POS R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 50PF 15KV R7 DISK datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 2.16MM datasheet.pdf
RES 15.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 246 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
470UF 25V 10X20MM 125C 3000H datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.4A VMT3 datasheet.pdf