Amphenol Industrial AIBC6-18-10SC
AIBC6-18-10SC picture photo
Mfg. Part Number
AIBC6-18-10SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 4C 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
AIBC6-18-10SC.pdf
Availability of AIBC6-18-10SC
QUANTITY
AIBC6-18-10SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC6-18-10SC
Internal Part NumberEIS-AIBC6-18-10SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC6-18-10SC
Related LinksAIBC6-, AIBC6-18-10SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC6-18-10SC Details Description
Related parts for AIBC6-18-10SC
KNOB BLK GLOSS.75"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR DIN RAIL BUS ML 16POS datasheet.pdf
EXTERNAL SCALE CONNECTOR datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 650MA 546 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% 1410 datasheet.pdf
CONN CAP (COVER) FOR SMA JACKS datasheet.pdf
RES 40 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf