Amphenol Industrial AIBC6FA28-15PC
AIBC6FA28-15PC picture photo
Mfg. Part Number
AIBC6FA28-15PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 35C 35#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIBC6FA28-15PC.pdf
Availability of AIBC6FA28-15PC
QUANTITY
AIBC6FA28-15PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC6FA28-15PC
Internal Part NumberEIS-AIBC6FA28-15PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC6FA28-15PC
Related LinksAIBC6FA, AIBC6FA28-15PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC6FA28-15PC Details Description
Related parts for AIBC6FA28-15PC
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 48W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 64K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 250V X7T 1210 datasheet.pdf
PMI CAP YLW FLAT 15/32 TRANSLUC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
M801 4C 4#16 SKT RECP THRD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf