Amphenol Industrial AIBC6U18-10SS
AIBC6U18-10SS picture photo
Mfg. Part Number
AIBC6U18-10SS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 4C 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
AIBC6U18-10SS.pdf
Availability of AIBC6U18-10SS
QUANTITY
AIBC6U18-10SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC6U18-10SS
Internal Part NumberEIS-AIBC6U18-10SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC6U18-10SS
Related LinksAIBC6U, AIBC6U18-10SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC6U18-10SS Details Description
Related parts for AIBC6U18-10SS
RES SMD 267KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 200MA 48V datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H GOLD datasheet.pdf
RES 698 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf