Abracon Corporation AISC-0603HP-33NJ-T
AISC-0603HP-33NJ-T picture photo
Mfg. Part Number
AISC-0603HP-33NJ-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 680MA 170 MOHM
Datasheet Download
AISC-0603HP-33NJ-T.pdf
Availability of AISC-0603HP-33NJ-T
QUANTITY
AISC-0603HP-33NJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AISC-0603HP-33NJ-T
Internal Part NumberEIS-AISC-0603HP-33NJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAISC-0603HP.pdfAISC-0603HP.stp
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAISC-0603HP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating680mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AISC-0603HP-33NJ-T
Related LinksAISC-0603, AISC-0603HP-33NJ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AISC-0603HP-33NJ-T Details Description
Related parts for AISC-0603HP-33NJ-T
OPTOISO 7.5KV OPN COLLECTOR 6SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 121K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 24MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 430UH 131MA 10.4 OHM datasheet.pdf
BOARD MCU PLUGIN LEOPARD GECKO datasheet.pdf
T CLAMP-T5 SERIES MAX DIA 1.5'' datasheet.pdf
COMBO 5W5 M PCB R/A HP ZINC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf