Abracon Corporation AISC-1008-R022J-T
AISC-1008-R022J-T picture photo
Mfg. Part Number
AISC-1008-R022J-T
Brief Description
FIXED IND 22NH 1A 120 MOHM SMD
Datasheet Download
AISC-1008-R022J-T.pdf
Availability of AISC-1008-R022J-T
QUANTITY
AISC-1008-R022J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AISC-1008-R022J-T
Internal Part NumberEIS-AISC-1008-R022J-T
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant2.4GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.090" (2.29mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AISC-1008-R022J-T
Related LinksAISC-100, AISC-1008-R022J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AISC-1008-R022J-T Details Description
Related parts for AISC-1008-R022J-T
FAN BLWR CENT 171X215MM 230VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 12V datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 16-48V 2.1A datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK PEG 3POS TIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 17POS datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf