Vishay Thin Film ORNV20012001TF
ORNV20012001TF picture photo
Mfg. Part Number
ORNV20012001TF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 5 RES 2K OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNV20012001TF.pdf
Availability of ORNV20012001TF
QUANTITY
ORNV20012001TF Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNV20012001TF
Internal Part NumberEIS-ORNV20012001TF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNV20012001TF
Related LinksORNV200, ORNV20012001TF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNV20012001TF Details Description
Related parts for ORNV20012001TF
IC DETECTOR VOLT 3.7V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DUAL T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/SCREW 6POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 3W DO214AC datasheet.pdf
RES 6K OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf