Abracon Corporation AISM-1210-220K-T
AISM-1210-220K-T picture photo
Mfg. Part Number
AISM-1210-220K-T
Brief Description
FIXED IND 22UH 110MA 3.7 OHM SMD
Datasheet Download
AISM-1210-220K-T.pdf
Availability of AISM-1210-220K-T
QUANTITY
AISM-1210-220K-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AISM-1210-220K-T
Internal Part NumberEIS-AISM-1210-220K-T
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.7 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AISM-1210-220K-T
Related LinksAISM-121, AISM-1210-220K-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AISM-1210-220K-T Details Description
Related parts for AISM-1210-220K-T
IC OPAMP GP 300MHZ 8SO datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.9MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 790MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN MEMORY SKT 52POS MINI PCI datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM datasheet.pdf
WELD CABLE 4/0AWG 600V BLK 2000' datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf