Amphenol Industrial AIT2-10SL-3PST
AIT2-10SL-3PST picture photo
Mfg. Part Number
AIT2-10SL-3PST
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 3C 3#16S PIN RECP
Datasheet Download
AIT2-10SL-3PST.pdf
Availability of AIT2-10SL-3PST
QUANTITY
AIT2-10SL-3PST Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT2-10SL-3PST
Internal Part NumberEIS-AIT2-10SL-3PST
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT2-10SL-3PST
Related LinksAIT2-10, AIT2-10SL-3PST Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT2-10SL-3PST Details Description
Related parts for AIT2-10SL-3PST
CONN CONTACT 10-12AWG COLD-HD datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROG 16TSSOP datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 25% 8A 19.56MM datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 300MA 3.12 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 8.6NH 1.42A 70 MOHM datasheet.pdf