Amphenol Industrial AIT2-16S-1SS-025
AIT2-16S-1SS-025 picture photo
Mfg. Part Number
AIT2-16S-1SS-025
Brief Description
ER 7C 7#16S SKT RECP
Datasheet Download
AIT2-16S-1SS-025.pdf
Availability of AIT2-16S-1SS-025
QUANTITY
AIT2-16S-1SS-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT2-16S-1SS-025
Internal Part NumberEIS-AIT2-16S-1SS-025
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT2-16S-1SS-025
Related LinksAIT2-16S, AIT2-16S-1SS-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT2-16S-1SS-025 Details Description
Related parts for AIT2-16S-1SS-025
IC DETECTOR OVER VOLTAGE 5TSOP datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS 0.156 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT 1.5MM TIN datasheet.pdf
TAPE FABRIC 50.8MM CIRC 100/PK datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf