Amphenol Industrial AIT2-24-58SS-RDS
AIT2-24-58SS-RDS picture photo
Mfg. Part Number
AIT2-24-58SS-RDS
Brief Description
ER 13C 7#16 3#12 3#8 SKT RECP
Datasheet Download
AIT2-24-58SS-RDS.pdf
Availability of AIT2-24-58SS-RDS
QUANTITY
AIT2-24-58SS-RDS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT2-24-58SS-RDS
Internal Part NumberEIS-AIT2-24-58SS-RDS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT2-24-58SS-RDS
Related LinksAIT2-24-, AIT2-24-58SS-RDS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT2-24-58SS-RDS Details Description
Related parts for AIT2-24-58SS-RDS
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR MONO AB 12DSBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 126MA 25 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
RECEPTACLE, MARKED datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY 240 V datasheet.pdf