Amphenol Industrial AIT6A16-10SC-RDS
AIT6A16-10SC-RDS picture photo
Mfg. Part Number
AIT6A16-10SC-RDS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 3C 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
AIT6A16-10SC-RDS.pdf
Availability of AIT6A16-10SC-RDS
QUANTITY
AIT6A16-10SC-RDS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6A16-10SC-RDS
Internal Part NumberEIS-AIT6A16-10SC-RDS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6A16-10SC-RDS
Related LinksAIT6A16-, AIT6A16-10SC-RDS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6A16-10SC-RDS Details Description
Related parts for AIT6A16-10SC-RDS
JUMPER-H9992TR/1852VI/H9992TR 4" datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
BNC BULKHEAD JACK 75 OHM STRT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
CONN SODIMM 200POS R/A SMD datasheet.pdf