Amphenol Industrial AIT6A28-12PXC
AIT6A28-12PXC picture photo
Mfg. Part Number
AIT6A28-12PXC
Brief Description
ER 26C 26#16 PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6A28-12PXC.pdf
Availability of AIT6A28-12PXC
QUANTITY
AIT6A28-12PXC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6A28-12PXC
Internal Part NumberEIS-AIT6A28-12PXC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6A28-12PXC
Related LinksAIT6A2, AIT6A28-12PXC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6A28-12PXC Details Description
Related parts for AIT6A28-12PXC
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 0.12 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 6A 600VAC datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
I/O MOD 16 DIGITAL 16 SOLID ST datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H R/A datasheet.pdf