Amphenol Industrial AIT6E18-10SS
AIT6E18-10SS picture photo
Mfg. Part Number
AIT6E18-10SS
Brief Description
ER 4C 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
AIT6E18-10SS.pdf
Availability of AIT6E18-10SS
QUANTITY
AIT6E18-10SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6E18-10SS
Internal Part NumberEIS-AIT6E18-10SS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6E18-10SS
Related LinksAIT6E1, AIT6E18-10SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6E18-10SS Details Description
Related parts for AIT6E18-10SS
CAP TANT 100UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8A TO263 datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR NC,ROBOTIC CB datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 103MM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 140MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 430PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf