Amphenol Industrial AIT6E36-7PC
AIT6E36-7PC picture photo
Mfg. Part Number
AIT6E36-7PC
Brief Description
ER 47C 40#16 7#12 PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6E36-7PC.pdf
Availability of AIT6E36-7PC
QUANTITY
AIT6E36-7PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6E36-7PC
Internal Part NumberEIS-AIT6E36-7PC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6E36-7PC
Related LinksAIT6E, AIT6E36-7PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6E36-7PC Details Description
Related parts for AIT6E36-7PC
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ACCELEROMETER 1.5G 3AXIS 14-LGA datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 6.04KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
GK NICU PTAF TPE HB REC datasheet.pdf
PG13.5 TO NPT ADAPTER, NP BRS datasheet.pdf
254 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
REVERSE KEYED RCPT datasheet.pdf
RECEPTACLE datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf