Amphenol Industrial AIT6T18-4SS
AIT6T18-4SS picture photo
Mfg. Part Number
AIT6T18-4SS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 4C 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIT6T18-4SS.pdf
Availability of AIT6T18-4SS
QUANTITY
AIT6T18-4SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6T18-4SS
Internal Part NumberEIS-AIT6T18-4SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6T18-4SS
Related LinksAIT6T, AIT6T18-4SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6T18-4SS Details Description
Related parts for AIT6T18-4SS
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL SPI I2C TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
WIDE INPUT OFFLINE LED DRIVER datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf