Amphenol Industrial AIT6T28-16SC
AIT6T28-16SC picture photo
Mfg. Part Number
AIT6T28-16SC
Brief Description
ER 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIT6T28-16SC.pdf
Availability of AIT6T28-16SC
QUANTITY
AIT6T28-16SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6T28-16SC
Internal Part NumberEIS-AIT6T28-16SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6T28-16SC
Related LinksAIT6T2, AIT6T28-16SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6T28-16SC Details Description
Related parts for AIT6T28-16SC
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .1" T/H R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf