Abracon Corporation AIUR-09-680M
AIUR-09-680M picture photo
Mfg. Part Number
AIUR-09-680M
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.4A 250 MOHM TH
Datasheet Download
AIUR-09-680M.pdf
Availability of AIUR-09-680M
QUANTITY
AIUR-09-680M Order Process
Ship out your order
Specifications of AIUR-09-680M
Internal Part NumberEIS-AIUR-09-680M
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIUR-09-680M
Related LinksAIUR-0, AIUR-09-680M Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIUR-09-680M Details Description
Related parts for AIUR-09-680M
CAP TANT 0.33UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
LED AMB/BL/GRN DIFF 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST HEX N-INV 16SOIC datasheet.pdf
RES 0.422 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 36VTLA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf