Abracon Corporation AIUR-16-333K
AIUR-16-333K picture photo
Mfg. Part Number
AIUR-16-333K
Brief Description
FIXED IND 33MH 30MA 100 OHM TH
Datasheet Download
AIUR-16-333K.pdf
Availability of AIUR-16-333K
QUANTITY
AIUR-16-333K Order Process
Ship out your order
Specifications of AIUR-16-333K
Internal Part NumberEIS-AIUR-16-333K
Material - CoreFerrite
Inductance33mH
Tolerance±10%
Current Rating30mA
Current - Saturation29mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIUR-16-333K
Related LinksAIUR-1, AIUR-16-333K Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIUR-16-333K Details Description
Related parts for AIUR-16-333K
IC DRIVER QUAD 5V HS LVDS 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FOR EE-SPW311/411 RECEIVER datasheet.pdf
KIT DEBUGGER/PROGRAMMER datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 100W datasheet.pdf
COMPACT FILTER 4A 115/250VAC datasheet.pdf