ASSMANN WSW Components AK500-OE-5-1.5
AK500-OE-5-1.5 picture photo
Mfg. Part Number
AK500-OE-5-1.5
Brief Description
CORD SVT 18AWG 3COND SHIELD 1.5M
Datasheet Download
AK500-OE-5-1.5.pdf
Availability of AK500-OE-5-1.5
QUANTITY
AK500-OE-5-1.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AK500-OE-5-1.5
Internal Part NumberEIS-AK500-OE-5-1.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Cords and Cord Sets
Featured ProductAssmann - Power Cords
Standard Package125
Number of Conductors3
Cord TypeSVT
Wire Gauge18 AWG
ShieldingShielded
Length4.9' (1.5m)
ColorBlack
Voltage Rating300V
Current Rating-
Operating Temperature60°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AK500-OE-5-1.5
Related LinksAK500-O, AK500-OE-5-1.5 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AK500-OE-5-1.5 Details Description
Related parts for AK500-OE-5-1.5
TRANS NPN 50V 0.15A SOT-323 datasheet.pdf
RES 820 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.95K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN 32POS M R/A DIN41612 datasheet.pdf