ASSMANN WSW Components AK500-OE-7-1.5
AK500-OE-7-1.5 picture photo
Mfg. Part Number
AK500-OE-7-1.5
Brief Description
CORD SVT 18AWG 3COND SHIELD 1.5M
Datasheet Download
AK500-OE-7-1.5.pdf
Availability of AK500-OE-7-1.5
QUANTITY
AK500-OE-7-1.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AK500-OE-7-1.5
Internal Part NumberEIS-AK500-OE-7-1.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Cords and Cord Sets
Featured ProductAssmann - Power Cords
Standard Package125
Number of Conductors3
Cord TypeSVT
Wire Gauge18 AWG
ShieldingShielded
Length4.9' (1.5m)
ColorBlack
Voltage Rating300V
Current Rating-
Operating Temperature105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AK500-OE-7-1.5
Related LinksAK500-O, AK500-OE-7-1.5 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AK500-OE-7-1.5 Details Description
Related parts for AK500-OE-7-1.5
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M20 5V 12" datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.7K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
THERMOSTAT 65 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf