Panasonic Industrial Automation Sales AKT4B1122032
AKT4B1122032 picture photo
Mfg. Part Number
AKT4B1122032
Datasheet Download
AKT4B1122032.pdf
Availability of AKT4B1122032
QUANTITY
AKT4B1122032 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT4B1122032
Internal Part NumberEIS-AKT4B1122032
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay (2), Voltage (External SSR)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsSquare - 45.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesHeater Fault Detection
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT4B1122032
Related LinksAKT4B1, AKT4B1122032 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT4B1122032 Details Description
Related parts for AKT4B1122032
BOX CLOSED BIN 12X4X4-1/2 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 902MHZ 0603 SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC datasheet.pdf
CBL RIBN 28COND 0.050 CLEAR 50' datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 10V 1411 datasheet.pdf
SHROUDED HEADER VT TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 1.2KV RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf