Panasonic Industrial Automation Sales AKT4B212100
AKT4B212100 picture photo
Mfg. Part Number
AKT4B212100
Datasheet Download
AKT4B212100.pdf
Availability of AKT4B212100
QUANTITY
AKT4B212100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT4B212100
Internal Part NumberEIS-AKT4B212100
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay, Voltage (External SSR)
Control MethodOn/Off, Proportional (PID)
Communications-
Number Of Characters Per Row4, 4
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Voltage - Supply24VAC/DC
Panel Cutout DimensionsSquare - 45.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT4B212100
Related LinksAKT4B, AKT4B212100 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT4B212100 Details Description
Related parts for AKT4B212100
TRANSFORMER PULSE 50UH .4DCR datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BROWN 100' datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M18 16MM NPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
F MALE PUSH-EZ RG6 GOLD PLATED datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
30V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf