Panasonic Industrial Automation Sales AKT4H2121062
AKT4H2121062 picture photo
Mfg. Part Number
AKT4H2121062
Brief Description
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT
Datasheet Download
AKT4H2121062.pdf
Availability of AKT4H2121062
QUANTITY
AKT4H2121062 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT4H2121062
Internal Part NumberEIS-AKT4H2121062
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay (2), Voltage (External SSR)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Voltage - Supply24VAC/DC
Panel Cutout DimensionsSquare - 45.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesHeater Fault Detection
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT4H2121062
Related LinksAKT4H2, AKT4H2121062 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT4H2121062 Details Description
Related parts for AKT4H2121062
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SOT23-5 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 32CHAN SER 56-TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES 210 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
ANT 1850-1990MHZ 2DBI SMA FML datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf