Panasonic Industrial Automation Sales AKT4H213200
AKT4H213200 picture photo
Mfg. Part Number
AKT4H213200
Brief Description
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT
Datasheet Download
AKT4H213200.pdf
Availability of AKT4H213200
QUANTITY
AKT4H213200 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT4H213200
Internal Part NumberEIS-AKT4H213200
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeAnalog, Relay (2)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Voltage - Supply24VAC/DC
Panel Cutout DimensionsSquare - 45.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT4H213200
Related LinksAKT4H, AKT4H213200 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT4H213200 Details Description
Related parts for AKT4H213200
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DET 4.1V P-P SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.1A 8MSOP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 302W datasheet.pdf