Panasonic Industrial Automation Sales AKT81121301
AKT81121301 picture photo
Mfg. Part Number
AKT81121301
Brief Description
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Datasheet Download
AKT81121301.pdf
Availability of AKT81121301
QUANTITY
AKT81121301 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT81121301
Internal Part NumberEIS-AKT81121301
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeAnalog, Relay, Voltage (External SSR)
Control MethodOn/Off, Proportional (PID)
CommunicationsRS-485 (Modbus)
Number Of Characters Per Row4, 4
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.441" (11.20mm), 0.441" (11.20mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsRectangular - 92.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT81121301
Related LinksAKT81, AKT81121301 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT81121301 Details Description
Related parts for AKT81121301
IC REG LDO 5V 0.1A 6USMD datasheet.pdf
CLAMP WIRE INSUL PIERC GREEN datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2W MONO 16TSSOP datasheet.pdf
HOUSNG SPRNG MNT FOR M18 PROX datasheet.pdf
HEADER 36POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN CAP FOR 3S-3B RCPT datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf