Panasonic Industrial Automation Sales AKT9113230
AKT9113230 picture photo
Mfg. Part Number
AKT9113230
Brief Description
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Datasheet Download
AKT9113230.pdf
Availability of AKT9113230
QUANTITY
AKT9113230 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT9113230
Internal Part NumberEIS-AKT9113230
FamilyControllers - Process, Temperature
SeriesKT9
TypeProcess, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeAnalog (2), Relay
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.710" (18.00mm), 0.520" (13.20mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsSquare - 92.00mm x 92.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT9113230
Related LinksAKT91, AKT9113230 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT9113230 Details Description
Related parts for AKT9113230
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONN PLUG 114POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
TERM PCB HZL MNT METRIC SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
HEADER SNGL INLINE SOLDRTL 30POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 400MW 50V SOD123 datasheet.pdf