Amphenol Pcd ALBCBS36006
ALBCBS36006 picture photo
Mfg. Part Number
ALBCBS36006
Manufacturer
Product Category
Bushings, Grommets
Brief Description
LIGHTNING BUSHING
Datasheet Download
ALBCBS36006.pdf
Availability of ALBCBS36006
QUANTITY
ALBCBS36006 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALBCBS36006
Internal Part NumberEIS-ALBCBS36006
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyBushings, Grommets
SeriesQuickSNAP™
Bushing, Grommet TypeBushing
For Use With/Related ProductsCable, Wires
Panel Thickness-
Panel Cutout Dimensions-
Diameter - Inside-
FeaturesSnap-Mount
MaterialPolyamide (PA6), Nylon 6
ColorNatural
Material Flammability Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALBCBS36006
Related LinksALBCB, ALBCBS36006 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
ALBCBS36006 Details Description
Related parts for ALBCBS36006
BATTERY PACK NIMH 9.6V 6500 MAH datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 1.85A 30V KINKAMO datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
RES 39 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
POLYSWITCH 250V 250MA HOLD SMD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 7/16 5V MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 9pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf