Vishay/Dale TNPW1210270KBEEA
TNPW1210270KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1210270KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW1210270KBEEA.pdf
Availability of TNPW1210270KBEEA
QUANTITY
TNPW1210270KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1210270KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1210270KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1210270KBEEA
Related LinksTNPW1210, TNPW1210270KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1210270KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1210270KBEEA
CONN HEADER RT/A 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 750MA 13.2V 1812 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1.5W SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf