Vishay/Dale CRA06S083820KJTA
CRA06S083820KJTA picture photo
Mfg. Part Number
CRA06S083820KJTA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820K OHM 1206
Datasheet Download
CRA06S083820KJTA.pdf
Availability of CRA06S083820KJTA
QUANTITY
CRA06S083820KJTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRA06S083820KJTA
Internal Part NumberEIS-CRA06S083820KJTA
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRA06S083820KJTA
Related LinksCRA06S08, CRA06S083820KJTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRA06S083820KJTA Details Description
Related parts for CRA06S083820KJTA
VARISTOR 216V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONV DC/DC ISOLATED 48VIN 10.6A datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 33UF 6.3V X5R RADIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 175MA 2.86 OHM datasheet.pdf