Advanced Linear Devices Inc. ALD210800APCL
ALD210800APCL picture photo
Mfg. Part Number
ALD210800APCL
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 4N-CH 10.6V 0.08A 16DIP
Datasheet Download
ALD210800APCL.pdf
Availability of ALD210800APCL
QUANTITY
ALD210800APCL Order Process
Ship out your order
Specifications of ALD210800APCL
Internal Part NumberEIS-ALD210800APCL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductPrecision N-Channel EPAD® MOSFET Array
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
SeriesEPAD®, Zero Threshold™
PackagingTube
FET Type4 N-Channel, Matched Pair
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)10.6V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C80mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs25 Ohm
Vgs(th) (Max) @ Id10mV @ 10µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds15pF @ 5V
Power - Max500mW
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case16-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package16-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALD210800APCL
Related LinksALD210, ALD210800APCL Datasheet, Advanced Linear Devices Inc. Distributor
ALD210800APCL Details Description
Related parts for ALD210800APCL
TEST POINT PC MULTI PURPOSE ORG datasheet.pdf
RECT BRIDGE 800V 110A MTK datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
IC BI-DIRECT TRSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
DSUB 26 M NM GOLD SHL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.7A 55 MOHM SMD datasheet.pdf