Advanced Linear Devices Inc. ALD910021SAL
ALD910021SAL picture photo
Mfg. Part Number
ALD910021SAL
Manufacturer
Product Category
Transistors - Special Purpose
Brief Description
MOSFET DUAL SAB 2.10V EE 8SOIC
Datasheet Download
ALD910021SAL.pdf
Availability of ALD910021SAL
QUANTITY
ALD910021SAL Order Process
Ship out your order
Specifications of ALD910021SAL
Internal Part NumberEIS-ALD910021SAL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors - Special Purpose
SeriesSAB™
PackagingTube
Transistor Type2 N-Channel (Dual)
ApplicationsSupercapacitor Auto Balancing
Voltage - Rated10.6V
Current Rating80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALD910021SAL
Related LinksALD910, ALD910021SAL Datasheet, Advanced Linear Devices Inc. Distributor
ALD910021SAL Details Description
Related parts for ALD910021SAL
LCD MODULE 8X1 SUPERTWIST datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR 1M 48VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 3.5A 96 MOHM TH datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 25C P 72" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf